Home Oprava loděnice

Loděnice

 

V letech 2013, 2014, 2015 a 2016 prochází loděnice výraznou opravou. Pokud chcete vědět jak práce postupují a kdy je možné přijet pomoci, tak sledujte tuto stránku. Na Vaši pomoc se těší Riki, Jezevec, Čipera a Medvěd

 

Termín nejbližší brigády:

 

sobota 1.10.2016

 

dopravu z ČB domlouvejte s Rikim na 775 700 407 nebo s Medvědem na 724 523 120 medved@vaveha.cz

Přijeďte v hojném počtu! Jste srdečně zváni!

 

Co už se povedlo?

... povedlo se toho hodně, ale nějak nemáme sílu a čas informace vkládat na web, takže pokud by byl někdo ochotný to dělat, tak budeme moc rádi :) Stačí se ozvat Medvědovi a domluvíme podrobnosti!

 

8.- 9.5.2015

 

Hlavně jsme pokládali vodovod a všem, kteří přijeli pomoc moc děkujeme.

2015_05_08_rozmotání trubky 2015_05_08_výkop 2015_05_08_zasypání výkopu 2015_05_08_zarovnání výkopu

 

V sobotu započal Paša kompletaci elektřiny v 5 a Piko obkládal kuchyň a pokládal dlažbu v 6.

2015_05_08_kompletace el a obkládání

Kája pokračovala v čištění íček, abychom se mohli pustit do stavby ochozu.

 

neděle 22.6. 2014

 

neděle 15.6.2014

Riki s Jezevcem vybourali vrata ve 4. Jak je z dalších fotek vidět, střecha k jezeru je na pár drobností hotova, na straně k cestě včera intenzivně dělali a do konce týdne bude střecha hotova včetně hromosvodu a dešťových svodů.
Osazen byl zbytek oken v patře a dveře v 5. a 6. a zedníci v nich už začali opravovat a štukovat čelní stěny. S instalatérem jsme dodělali 5. a je možno začít zahazovat rozvody.

Vybouraná vrata ze 4 Střecha od cesty Střecha a okna od vody Dveře do 5 a 6

 

 

 

 

pátek 13.6.2014

Pokračují práce na střeše a v sociálech.

Střecha od vody Voda a odpady ve 2

 

 

 

 

sobota 31.5. a neděle 1.6.2014

V sobotu jsme posekali a uklidili trávu kolem loděnice a hlavně uklízeli staveniště a připravovali trasu pro nedělní pokládku prvé části hromosvodu.
Ta byla pod ochozem a Prášil, Filip, Zub, Želva a Medvěd to zvládli včetně položení a zasypání, byť to byla opravdu chuťovka. Pak se povedlo vybourat zbytek oken a dveří a připravit otvory pro osazení druhé části nových oken a dveří. S Pírkem - instalatérem pomalu postupujeme a Paša se sprejem v ruce připravil sekání další porce elektro rozvodů, tentokrát ve 4. dole.

Jezevec s Kájou odvážejí trávu Kopání hromosvodu 2 Kopání hromosvodu

 

 

 

 

sobota 12.4.2014

Byli jsme jen tři - Vojta, Medvěd (se svými dětmi) a Riki. Snažili jsme se udělat vše potřebné pro hladké pokračování stavby - ve dvojce dole Medvěd vyřízl pár trámů a vytahali jsme prkna, co mají jít na střechu, Kluci pokračovali ve výkopech ve 3. dole (ležatou kanalizaci se zatím nepovedlo položit), probouralo se pár prostupů pro kanalizaci ve stropech a s pomocí závodů kluků z 22-cítky a sousedů jsme stavbě vytahali vodu pro zdění podkroví. 22-cítka pak z pozemku pod loděnicí vysbírala nahrubo kameny a stavební odpad (chtělo by to ještě vylepšit, jinak nepůjde síct).
Tolik ve zkratce.
doprava vodyúklid trávníkuVojtěch vyváží 3střecha v 1,2

 

 

 

 

 

1.4.2014

Riki asistoval Pírkovi (člen družiny Tygrů z období let 68-70), který jako profesí instalatér bude dělat vnitřní kanalizaci a rozvody vody. Jinak jak je vidět z dalších fotek, je hotový druhý strop, nadezděno podkroví a stavba začala s přípravou věnce pod pozednice.

nadezdívka 1,2,3stropy 2odpady

 

 

 

 

 

sobota 22.3.2014

Zájezd na Kovářov co se týče počasí se opět vydařil. Sluníčko, vánek pouze mírný, dá se říci příjemný. Jen té práce je pořád hodně a tentokrát jsme na ni byli čtyři (Kája, Riki, Jezevec a Medvěd). Medvěd sehnal kontejner a podařil se hrubý úklid okolí.
Narvali jsme do něj všechnu skelnou vatu, asfaltovou lepenku, část PVC a eternitových šablon. Jo a Medvěd, aby na Kovářov nejel kontejner s prázdnou, nechal pro zájemce s pilou přivézt fůru palivového dřeva. Na posledním snímku je pak vidět stav příprav druhého stropu před jeho betonáží.

úklid izolacešlapání do kontejnerunakládání kontejneruvýztuhy stropu

 

 

 

 

sobota 15.3.2014

Tuto sobotu se bohužel naší cestovce počasí nevyvedlo, čemuž odpovídá i minimální počet fotek, které jsem stihl. Foukal silný vítr od jezera (vlny s bílými čepicemi) a pršelo (v podstatě vodorovně). Byli jsme čtyři, Riki s Jezevcem vysekávali trasy pro rozvody vody a kanalizace v 5. a 6. a hlavním úkolem Šotka s Želvou bylo odvézt nějaké lodě, aby se uvolnila 3. dole pro snižování podlahya pokládku ležaté kanalizace. Ve výsledku odvezli dva "voriony" a jednu pramici, cožje výborné. Po uvolnění 3. (demontáž krakorců) kluci pokračovali v rozbíjení betonové podlahy a já vybourával niku pro elektro rozvaděč ve 4. dole.

nadezdívka oken 1,2,3nadezdívka okenodvoz lodí

 

 

 

 

neděle 9.3.2014

V neděli jsme byli čtyři, Jezevec, Rocky, Medvěd a Riki. Jako hlavní bylo dokončit přípravu před nadezdívkami v patře 1.,2.a 3. pod druhý strop. To se povedlo, jak je patrno z fotek - Medvěd zametal tak usilovně, že rozbil okno, Jezevec běhal a vynášel každou lopatku smetí, prostě pohoda a jako v sobotu krásný slunný den. Opravdu jen "maličko" nás zdržuje to ustavičné přenášení lodí, stožárů a dalšího vybavení. Jak vidno pustili jsme se do 1.
dole, neboť potřebujeme vydolovat prkna, která přijdou na střechu, trámy už máme.

úklid horní 2úklid 1Medvěd zametáJezevec s kolečkem


 

 

 

 

sobota 8.3.2014

Na Kovářov mělo víkendový výjezd vedení oddílů střediska Walden a v rámci něj se vedoucí oddílů zapojili do prací na loděnici (dobrovolníky z našeho střediska na sobotu jsem tentokrát odmítl). Bylo jich jedenáct a pokračovali jsme nejen na bourání a přípravě 1. NP na nadezdění, ale začali jsme i práce na spodní 3. Téměř byl odstraněn původní strop (rovnou odhřebíkovali prkna a
trámy) a začali bourat podlahu. V patře vybourané cihly rovnou čistili a včetně suti vyváželi. Udělal se zase kus práce.

Odhřebíkování prkenbourání nad oknyodhřebíkování prken 2čištění cihel

 

 

 

 

 


neděle 2.3.2014

V neděli jsme byli jen ve třech, ale kus práce se zase udělal. Piko s Medvědem sundali zbývající dřevo (prkna a trámy) z jedničky a pak jsme bourali zdivo, co to šlo. Na zdění je připravena zatím jenom trojka, ale věřím, že o tomto víkendu se podaří vše dopřipravit, tvárnice na nadezdění pod druhý strop jsou již navezeny.

Medvěd sundavá trámy z 1 Piko nandavá okna Pohled na 1,2,3 od Lipna Stav 1,2,3

 

 

 

 

neděle 23.2.2014

V neděli jsme byli jen ve třech a od časného rána jsme pokračovali na sundavání střechy. Čipera sundaval prkna, Medvěd trámy a hned jsme vše uklízeli, jak lepenku a vatu, tak odhřebíkovaná prkna a trámy. Odpoledne jsme začali bourat zdivo a na jedné z fotek je vidět stav 2. a 3., před naším odjezdem.

Bourání střechy Bourání zdi Balení vaty

 

 

 

 

 

 

sobota 22.2.2014

V sobotu nás bylo pět dole na loděnici a začali jsme sundavat střechu. Začali jsme sundáváním šablon - Zub v "řetězu při jejich dopravě, Prášil při odstraňování šroubů. Po sundání lepenky Filip, Zub a Prášil při "loupání perníčků" a Želva při sundavání izolace a vyhazování prken. Ty se pak společně podařilo odhřebíkovat a uklidit. Na horním baráku Medvěd bílil malou společenku před montáží kamen a při vlastní montáži si odskakoval pomáhat dolu na loděnici, kde pak i odpoledne definitivně zakotvil.
Kostky jsou vrženy, není cesta zpátky.
Riki
Zub sundavá střechu Ptrášil šroubuje šablony ze střechy Sundavání prken Sundavání izolace Odhřebíkování prken

 

 

 

 

 

 

 

 

neděle 15.12.2013

V neděli se brigády účastnili: Vojta, Piko, Riki a Medvěd. Podařilo se zase o kousek posunout loděnici. Jak dokladují fotky. "Výlet" se opět vydařil, slunné počasí, trochu mráz - k vodě pro zedníky se musel Medvěd prosekat v ledu, který byl překvapivě už na celé ploše (kam oko dohlédlo). Kromě Medvěda a mne určitě poznáváte Vojtu a Pika, kteří na prvém fotu sundavají obklad na druhé polovině loděnice. Stihli jsme sundat venkovní podhled i nad ochozem od vody, kompletně dopřipravit jedničku pro výměnu stropu a odvozit část nepoužitelného dřeva z podlah a podhledů na horní barák na pálení.

 

Pohled na nástavbu loděnice Horní pohled na nástavbu loděnice Věnec Sundavání obložení

 

 

 

 

 

 

neděle 8.12.2013

V neděli nás bylo pět Barboš a Vlasta z Waldenu, Čipera, Medvěd a Riki. Kus práce se udělal - vyřezání trámů, přenošení materiálu z jedničky.

Jak vidíte na fotkách, počasí nám nedovolilo pokračovat dle potřeb stavby a našich představ přípravy 1.,2. a 3. na výměnu stropů.

 

Pohled na zasněženou loděnici Sundavání trámů ve trojce Odnos rámů k opravě

sobota 30.11.2013

V sobotu, to bylo výborné, bylo nás ze začátku sedm (Jezevec, Vojta, Čipera, Alf, Viktor, já a Prášil, který byl s partou ubytován nahoře) a ještě za světla jsme zvládli vše, co bylo třeba.

Úklid u loděnice Bourání stropu ve trojce Podkládání nového stropu Pohled na novou část loděnice Bourání podlahy ve trojce


Přihlásit se